fbpx

Mbahet maratona “Prishtina Trail Marathona” Dina Surdulli ambasadore e garës

Mbahet maratona “Prishtina Trail Marathona” Dina Surdulli ambasadore e garës

Është mbajtur sot maratona e vrapimit në parkun e Gërmisë në Prishtinë. Kjo maratonë e cila është mbajtur në bashkëpunim me “Prishtina Trail Marathona 2019” dhe Down Syndorme Kosova.

Në këtë garë kanë marr pjesë një numër i madh garues në mesin e tyre edhe anëtarja e Down Syndrome Kosova, Dina Surdulli, shkruan Gazeta Insajderi.

Dina Surdulli përveç që ishte ambasadore e kësaj maratona ajo garoi në shtegun 1000 metra.

Përderisa garuesit dhe vizitorët patën rastin të blejnë produktet e shoqatës sonë, ne shkarkuam e shkëmbyen energji të mirë me të pranishmit. /Insajderi.com

Gepostet von Down Syndrome Kosova am Sonntag, 26. Mai 2019