Mbappe: Pogba më ka folur për kualitetet e Rashford

Mbappe: Pogba më ka folur për kualitetet e Rashford

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, ka folur për Marcus Rashford, në prag të përballjes me të në kundër të Ligës së Kampionëve në fazën e grupeve.

“Paul Pogba, më ka folur për kualitetet e Marcus Rashford dhe ai nuk flet shpesh për lojtarë të tjerë, përveç nëse ata janë të jashtëzakonshëm”, tha Mbappe, transmeton Insajderi.

Kylian Mbappe dhe Markus Rashfird, janë përballur së bashku para dy viteve, në një nga ndeshjet më dramatike të atij sezoni, kur Manchester United e  kishte eliminuar ekipin e Parisit, me golin e Rashford, të realizuar në fund të ndeshjes./Insajderi.com.