Mbarojnë pjesët e para të ndeshjeve në Premier Ligë – Me këto rezultate Chelsea dhe United përfundojnë në top 4

Mbarojnë pjesët e para të ndeshjeve në Premier Ligë – Me këto rezultate Chelsea dhe United përfundojnë në top 4

Kanë përfunduar pjesët e para të të gjitha ndeshjeve në Premier Ligë dhe nëse rezultatet mbesin kështu, Chelsea dhe United do të luajnë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Ndeshja Leicester vs Manchester United është 0 m 0, ndërsa Chelsea ka shënuar kundër Wolves, përmes Mount dhe Giroud, raporton Insajderi.

Tottenham është duke fituar ndaj Crystal Palace dhe me këto rezultate, ata e arrijnë Ligën e Evropës, pasi Wolves janë duke humbur nga Chelsea.

Lufta për mbijetesë po vazhdon, por me rezultatet e kësaj pjese, Bounemouth dhe Watford bien nga liga, ndërsa Aston Villa shpëton./Insajderi.com.