Mbi 100 mijë të shëruar prej COVID-19

Mbi 100 mijë të shëruar prej COVID-19

Me 379 e të shëruarve të mërkurën prej COVID-19, ky numër në total shkoi në 100.612, njofton Insajderi.

Po atë ditë u regjistruan edhe tetë raste të vdekjes si dhe 62 infeksione.

Numri i rasteve me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë është 107.065, ndërkaq i vdekjeve 2.235. MRastet aktive janë 4.218.

Ndërsa, Prishtina vazhdon të jetë vatra e pandemisë, ku në njëzetekatër orët e fundit u raportuan edhe dhjetë raste të reja. /Insajderi.com