Mbrojtësi i Bournemouth, zëvendësuesi i Lovren tek Liverpool

Mbrojtësi i Bournemouth, zëvendësuesi i Lovren tek Liverpool

Mbrojtësi i Bournemouth, Lloyd Kelly, është targeti i radhës i Liverpool-it, shkruan The Express, njofton Insajderi.

Jurgen Klopp po kërkon një mbrojtës shtesë që ta mbulojë largimin e Dejan Lovren, dhe 21 vjeçari është lojtar që mund të mbulojë edhe qendrën e mbrojtjes edhe anën e djathtë.

Kelly është një nga mbrojtësit më të vlerësuar për momentin në Premier Ligë, prandaj nëse Liverpool do shërbimet e tij, do të duhet të paguajë një shumë të majme parash./Insajderi.com