Mbytet në Velipojë 40-vjeçari nga Kosova

Mbytet në Velipojë 40-vjeçari nga Kosova

Një 40-vjeçar nga Kosova ka vdekur mesditën e së shtunës në plazhin e Velipojës, transmeton Insajderi.

Pushuesit e pranishëm i kanë dhënë ndihmën e pare, por ka qenë e pamundur për ta shpëtuar.

Sipas BalkanWeb, në plazhin e Velipojës ende mungojnë në disa subjekte rojet bregdetare, ndërsa edhe ambulanca ka vonuar për të shkuar në vendngjarje.

Në plazhin e Velipojës edhe pse ka një numër të lartë turistësh ende nuk është hapur qendra shëndetësore dhe ende nuk ka një ambulancë që qëndron në gatishmëri për çdo rast emergjent shëndetësor./Insajderi.com