fbpx

Më një ditë vonesë – ambasadori amerikan uron Dua Lipën për Grammy

Më një ditë vonesë – ambasadori amerikan uron Dua Lipën për Grammy

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnet ka uruar një ditë më vonë  këngëtaren nga Kosova për dy çmimet e fituara “Grammy Awards 2019”.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kosnett ka shkruar se është e mrekullueshme kur sheh talentet nga Kosova në skenën botërore.

“Urime për Dua Lipën për fitoren e saj në Grammy për artisten më të re! Gjithmonë e mrekullueshme kur sheh talent të njohur nga Kosova në skenën botërore”, ka shkruar Kosnett

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy atë për, “Kënga më e mirë e zhanrit Dance” dhe “Artistja më e mirë e mirë e re”. /Insajderi.com