Me plisa në kokë – kështu festuan tifozët anglezë pas fitores

Me plisa në kokë – kështu festuan tifozët anglezë pas fitores

Tifozët anglezë kanë festuar me plisa në kokë fitoren ndaj Kosovës në Prishtinë.

Kosova u mposht 4:0 nga Anglia në kuadër të kualifikueseve për Evropian në “Fadil Vokrri”, shkruan Insporti.

Atmosfera si para ndeshjes ashtu edhe gjatë saj ka qenë tejet miqësore dhe e jashtëzakonshme, me dy tifozeritë që janë shoqëruar me njëra-tjetrën.

Edhe pas ndeshjes, tifozët anglezë janë parë me flamuj të Kosovës e me plisa në kokë, madje duke kërcyer me muzikë tradicionale shqiptare.

Për më shumë shikoni videon më poshtë. /Insporti.com/