Mediat serbe: Kolonë automjetesh ushtarake janë nisur nga kazermat e Armatës së Serbisë

Mediat serbe: Kolonë automjetesh ushtarake janë nisur nga kazermat e Armatës së Serbisë

Nga kazermat e Armatës së Serbisë në Kralevë, para orës 14:00 është shfaqur një kolonë e automjeteve ushtarake të mbushura me njerëz dhe pajisje.

Kështu shkruan mediumi publik serb, RTS, duke cituar median beogradase tanjug.rs.

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka mbërritur në kazermë pak para se kolona të nisej, raporton Tanjug, transmeton Insajderi.