Meghan Markle  dhe Princi Harry mund të fitojnë deri në 1 milion dollarë për një fjalim të vetëm

Meghan Markle  dhe Princi Harry mund të fitojnë deri në 1 milion dollarë për një fjalim të vetëm

Meghan Markle dhe Princ Harry, të cilët lanë detyrat mbretërore për tu bërë të pavarur financiarisht në fillim të këtij viti, mund të fitojnë deri në 1 milion dollarë për një fjalim të vetëm sipas një dokumenti të rrjedhur të martën, njofton Insajderi.

Media britanike duke cituar dokumentin e rrjedhur raportoi se Duka dhe Dukesha e Sussex, të cilët aktualisht po qëndrojnë në Los Angeles, u regjistruan në Harry Walker Agency, një zyrë e folësve me bazë në New York, në qershor.

Agjencia lëshoi ​​një dokument me katër faqe i cili detajon kërkesat e Princit Harry dhe Meghan si folës virtualë.

Sipas agjencisë, Princi Harry dhe Meghan, të cilët u larguan nga detyra si mbretër në fillim të këtij viti, mund të fitojnë deri në 1 milion dollarë për një fjalim të vetëm përmes Agjencisë Harry Walker.

Çifti gjithashtu kërkon kontroll të rreptë të rezervimeve të tyre virtuale, zbuloi dokumenti i rrjedhur.

Javën e kaluar, Meghan dhe Harry njoftuan mbi 150 milion dollarë marrëveshje fitimprurëse me gjigantin streaming Netflix për të prodhuar filma dhe dokumentarë nën kompaninë e tyre të prodhimit.

Ata gjithashtu kanë shlyer borxhin ndaj taksapaguesve, ata i përdorën për rinovimin e Vilës së tyre Frogmore pas marrëveshjes me Netflix. /Insajderi.com