Mel Gibson shtrohet në spital, pasi ishte diagnostifikuar me Covid muaj më parë

Mel Gibson shtrohet në spital, pasi ishte diagnostifikuar me Covid muaj më parë

Aktori i famshëm Mel Gibson është hospitalizuar, pasi është diagnostifikuar me Covid-19 muaj më parë.

Ai është shtruar në spitalin e Los Angeles, raporton Daily Telegraph, shkruan Insajderi.

Zëdhënësi i aktorit ka treguar se ai është testuar si positiv me Covid-19 në muajin prill dhe ka kaluar një javë në spital.

Është raportuar që Gibson është trajtuar me medikamentin Remdesivir gjatë shtrimit në spital dhe kur është testuar ka rezultuar negativ./Insajderi.com