Memli Krasniqi Infektohet me Covid-19

Memli Krasniqi Infektohet me Covid-19

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka deklaruar se është infektuar me Covid-19, njofton Insajderi.

Lajmin, Krasniqi e ka bërë të ditur përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka shkarkuar mes tjerash se, se pasi ka qëndruar në ambient ku ka pasur persona të infektuar me Covid dhe pas shfaqjes së disa simptomave të lehta, është testuar me ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Tutje Krasniqi ka thënë se sipas udhëzimeve të profesionistëve shëndetësor, ai është vetizoluar.

Në fund, Krasniqi ka bërë thirrje që të respektohen masat e parapara nga INKShP./Insajderi.com