Menaxheri i Baba Stars rezulton pozitiv për coronavirus

Menaxheri i Baba Stars rezulton pozitiv për coronavirus

Dekorim Sahiti, menaxher i labelit Baba Stars që disa të tjerë e njohin edhe si vëllai i Valdrin Sahitit, me një shkrim në llogarinë e tij në Instagram, ai njoftoi se ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

“Si rezultat i testimit nga gjurmimi i kontaktit, une sot kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Pas heqjes se masave restriktive, ndoshta ka qene e pritshme per shkak te natyres se punes sime qe te vihem ne kontakt me virusin. Menjehere, une jam veteizoluar dhe jam ne gjendje te mire shëndetësore”.

Teksa ai thotë se natyra e punës së tij kërkonte që ai të vihej në lëvizje pas lirimit të masave, sqaron se ai kishte rezultuar pozitiv dhe jo stafi i Restauranti “Momo” ku ai është pronar.

“Aq sa jam shqetesuar per kete lajm aspak te mire, me shume me shqetesoi fakti se shume shpejt jane perhapur dezinformata dhe te paverteta ne lidhje me restaurantin Momo, pronar i te cilit jam une. Ju njoftoj se vetem une kam rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe jo stafi i restaurantit Momo. Cfaredo informate tjeter eshte e pavertete dhe dashakeqe! Une nuk kam pasur kontakt te afert me stafin, por tashme besoj se IKSHP do t’i testoj ata, njejte si edhe kontaktet e mia te tjera”.

“Momo eshte dezinfektuar 2 here gjate diteve te kaluara dhe do te dezinfektohet prape sonte. Ne cdo kohe, stafi eshte i pajisur me mjete mbrojtese, maska, doreza dhe dezinfektues. Keshtu do te vazhdoje edhe me tutje, gjithmone sipas rekomandimeve te eksperteve dhe te IKSHP-se. Shpresoj shume se numri i te prekurve nga Covid-19 do te zvogelohet ne ditet ne vijim dhe se do ta kalojme kete pandemi sa me lehte qe eshte e mundur. Deri atehere, ju uroj juve dhe te dashurve tuaj shendet dhe siguri”, përfundon shkrimin Dekorim Sahiti. /Insajderi.com

Te nderuar miq,Si rezultat i testimit nga gjurmimi i kontaktit, une sot kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Pas heqjes…

Gepostet von Dekorim Sahiti am Dienstag, 16. Juni 2020