Mësoni pesë emrat e futbollistëve më të shtrenjtë aktualisht

Mësoni pesë emrat e futbollistëve më të shtrenjtë aktualisht

Qendra ndërkombëtare për studime sportive ‘Football Observatory’, ka publikuar vlerësimet në raportin e tyre dy vjeçar, i cili përfshin lojtarët më të vlefshëm në botën e futbollit.

Janë përfishirë lojtarë nga pesë ligat më të mira të Evropës: Premier League, LaLiga, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1.

Ylli i PSG, Kylian Mbappé është futbollisti më i vlefshëm në botë, ku sipas ‘Football Observatory’ ai vlen 231.1 milion funte.

57.5 milion vlen më pak Raheem Sterling i Manchester City që renditet i dyti.

Në fotografinë më poshtë është publikuar top 5. / Insajderi.com