Messi gati të largohet

Messi gati të largohet

Lionel Messi do ta lë Barcelonën vitin e ardhshëm nëse nuk ka rifreskim të ekipit me lojtarë të rinj, shkruan Goal, njofton Insajderi.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë është gati të ikën nga Camp Nou pas humbjes trupëruese prej 8 – 2 në Ligën e Kampionëve nga Bayern Munich.

Kontrata aktuale e Messi-it skadon verën tjetër dhe është përfolur për një kalim të mundshëm të tij tek Inter, apo tek Manchester City./Insajderi.com