“Messi mund të largohet nga Barcelona si lojtar i lirë”

“Messi mund të largohet nga Barcelona si lojtar i lirë”

Largimi i mundshëm Lionel Messit është rikthyer në mospajtim në mes lojtarit dhe klubit.

Barcelona kërkon që të përmbushet klauzola e tij që është 700 milionë euro, njofton Insajderi.

Sipas gazetës spanjolle Onda Cero, Messi do të largohet si lojtarë i lirë nga Barcelona, transmeton Goal.

Argjenasi para disa ditësh i ka dërguar letër klubit, ku ka kërkuar që të largohet nga ekipi që ka luajtur tash e 17 vite.

Po ashtu, ai nuk do të marrë pjesë në stërvitje të Barcelonës. /Insajderi.com