Meta dhe Rama vlerësojnë të riun që ndaloi veturën që rrezikoi jetën e qytetarëve në Tiranë

Meta dhe Rama vlerësojnë të riun që ndaloi veturën që rrezikoi jetën e qytetarëve në Tiranë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, kanë vlerësuar aktin heropik të qytetarit 22-vjeçar, i cili arriti të ndalojë 32-vjeçarin në sheshin “Skënderbej”, ku po rrezikonte jetën e dhjetëra qytetarëve me lëvizjet që po i bënte me veturën e tij, njofton Insajderi.

Meta shkroi në llogarinë e tij në Facebook një falënderim dhe mirënjohje për veprimin e të riut i cili shpëtoi jetët e qytetarëve dhe parandaloi një ngjarje të rëndë në sheshin e Tiranës.

“Falenderim dhe mirënjohjen më të thellë për aktin heroik të Klodianit, i cili shpëtoi sot jetën e dhjetëra qytetarëve dhe parandaloi një ngjarje tepër rëndë në Sheshin “Skënderbej”. Sot në Ditën e Sovranit, të Demokracisë dhe të Qytetarisë, akti i tij është një shembull frymëzues për të gjithë” shkruan Meta.

Ndërkohë më herët kryeministri Rama priti Klodian Elqenin në selinë e Partisë Socialiste. /Insajderi.com

https://www.instagram.com/p/COFjevwJfsv/?utm_source=ig_embed