Mihajloviq vendos për Ajetin

Mihajloviq vendos për Ajetin

Arlind Ajeti do të largohet nga Torino në fund të sezonit.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti, do të largohet nga Torino në fund të sezonit, raportojnë mediat italiane.

Ajeti nuk ka arritur ta bind trajnerin e Torinos, Sinisa Mihajlovic, me paraqitjet e tij dhe kësisoj pritet largimi i tij në fund të këtij sezoni.

Por ende nuk është raportuar për skuadrat e interesuara për mbrojtësin e talentuar shqiptar, i cili ka luajtur vetëm katër ndeshje këtë edicion në Serie A.

Ajeti ka kontratë me Torinon deri më 30 qershor të vitit 2019.