Miku i ngushtë i Rita Orës konfirmon se këngëtarja është martuar – ia uron mbiemrin e ri ‘Waititi’

Miku i ngushtë i Rita Orës konfirmon se këngëtarja është martuar – ia uron mbiemrin e ri ‘Waititi’

Miku i ngushtë dhe parukieri i Rita Orës, James Brown, konfirmoi të mërkurën se ajo është martuar me Taika Waititin.

Floktari nga Londra, 53 vjeç, publikoi një fotografi me këngëtaren 31-vjeçare në InstaStory, ku shkruante në mbishkrimin e saj: “Urime zonja Waititi Ora”.

Të hënën në mbrëmje u raportua se Rita u martua me regjisorin Taika, 46 vjeçar, në një ceremoni intime në Londër dhe tashmë ka ndryshuar mbiemrin, shkruan DailyMail.

Në fotografinë e publikuar nga James, dyshja pozuan së bashku për një ‘selfie’ të ëmbël ndërsa Rita i vuri dorën mbi supin e tij.

Ajo dukej elegante në fotografi, e veshur me një bluzë të zezë dhe një palë vathë floriri, ndërsa James mbante veshur një bluzë të grisur dhe syze të mëdha.

Ai gjithashtu etiketoi dy yjet në postimin e tij përpara se të shkruante ‘të dua’ së bashku me një emoji me zemër të kuqe.

Rita u martua me Taikan në një ceremoni intime në Londër, sipas raportimeve të së hënës.

Ylli thuhet se tashmë ka ndryshuar mbiemrin dhe tani do të njihet si Zonja Waititi-Ora.

Interpretuesja e hitit “Your Song” dhe regjisori i “Thor: Love And Thunder”, 46 vjeç, janë fotografuar të dy me unaza ari në gishtat e unazës ditët e fundit – duke ndezur spekulime se ata tashmë ishin kurorëzuar.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars të vitit 2021, përpara se ta bënin publike romancën e tyre.

Çifti u fejua dy muaj më parë dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të kremtuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

Një burim i tha tabloidit britanik The Sun: “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë për të gjithë atje. Më të afërmit dhe më të dashurit e tyre që mund ta shohin se sa të dashuruar janë marrëzisht”.

“Pavarësisht se jeton në qendër të vëmendjes, Rita është e vendosur ta mbajë lidhjen sa më private dhe nuk donte të bënte një këngë dhe vallëzim të madh për dasmën”, shtoi burimi.

Rita tashmë është kthyer në studio duke punuar në albumin e saj të tretë, ku thuhet se ka punuar me kompozitorin e famshëm Rollo, për të sjellë një bashkëpunim me shqiptaren tjetër të famshme, Ava Max./Insajderi.com