Miku më i mirë i Luran Ahmetit ndan bisedën e fundit me të

Miku më i mirë i Luran Ahmetit ndan bisedën e fundit me të

Sot, bota e artit u trondit nga lajmi i vdekjes së parakohshme të Luran Ahmetit, njofton Insajderi.

Aktori, ndërroi jetë në moshën 46 vjecare. Ahmeti ka qenë shumë popullor edhe në Kosovës, pasi ka luajtur edhe në disa prej serive të serialit “O sa mirë.

Ai ishte aktor i Teatrit Shqiptar në Shkup, ndërkohë që ka luajtur edhe në filmim e njohur “Taken” përkrah aktorit të njohur të hollivudian Liam Neeson.

Të shumtë ishin miq e kolegë që ndanë dhimbjen për vdekjen e Luranit në rrjete sociale. Njëjtë ishte edhe për mikun e tij të mirë, estetistin, Armend Ramadani.

Në media është raportuar se i ndjeri vuante nga COVID-19, që i vështirësoi gjendjen shëndetësore. Ndërkaq në mesazhet që ka shkëmbyer me mikun e tij, ai shprehet shumë optimist që do ta kalonte dhe mezi po priste të rregullonte flokët.

Më poshtë mund të shihni bisedën që Ramadani ka publikuar. /Insajderi.com