Milan dhe Tottenham marrin fitoret e para në Europa Ligë

Milan dhe Tottenham marrin fitoret e para në Europa Ligë

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e fundit të kësaj nate në Ligën e Europës, ku ekipet si Milan dhe Tottenahm Hotspur, kanë gëzuar tifozët e tyre, duke marrë fitoret e para në fazën e grupeve, njofton Insajderi.

Forma e mirë e ekipit të Milan, ka vazhduar edhe në Europa Ligë, pasi ata mposhtën ekipin e Celtic me rezultat 3 me 1.

Edhe ekipi i Jose Mourinho, arriti që të mposhtë ekipin e LAsk me rezultat 3 me 0.

Rezultatet e tjera të kësaj nate janë këto:

  • Braga 3 – 0 AEK Athenes
  • Zagreb 0 – 0 Feynoord
  • Hoffenheim 2 – 0 Cervena Zvezda
  • Leicester 3 – 0 FK Zoyra
  • Liberec 1 – 0 Gent
  • Ludogorets 1 – 2 Antwerp
  • Maccabi Tel Aviv 1 – 0 Qarabag
  • Sparta Prague 1 – 4 Lille
  • Villareal 5 – 3 Sivasspor
  • Wolfsberger 1 – CESKA Mosocow./Insajderi.com.