Milan merr lajmin e keq para ndeshjes me Juventuesin: Dy lojtarë me COVID-19

Milan merr lajmin e keq para ndeshjes me Juventuesin: Dy lojtarë me COVID-19

Rade Krunic dhe Ante Rebic nuk do të grumbullohen për t’u ndeshur me Juventuesin. Rezultuan pozitiv me COVID-19.

Skuadra e Milanit ka njoftuar se në testimin e dytë, Rebic e Krunic dolën pozitiv, ata u vet-izoluan.

Kjo po konsiderohet të jetë një goditje e madhe për skuadrën e Stefano Piolit.

Lojtarët e Milanit në dispozicion janë: Donnarumma, A Donnarumma, Tatarusanu; Kalabria, Conti, Dalot, Duarte, Theo Hernandez, Kalulu, Kjaer, Musacchio, Romagnoli; Calhanoglu, Castillejo, Brahim Diaz, Frigerio, Hauge, Kessie; Colombo, Leao, Maldini. /Insajderi.com