Milani mund ta shes yllin e skuadrës

Milani mund ta shes yllin e skuadrës

Milani mund ta shes Suson në këtë verë, pasi ky i fundit nuk është i interesuar që ta nënshkruajë kontratën e re.

Rossonerët janë të fokusuar që ta bindin Donnarumman për rinovimin, por kanë mbetur pas në bisedime më ish futbollistin e Liverpoolit.

Spanjolli ka edhe dy vite kontratë me klubin, por Milani i ka ofruar rinovim.

Sipas Premium Sport, klubi është duke shikuar shitjen e lojtarit.

Roma, Napoli dhe Tottenham Hotspur janë të interesuar për lojtarin, ndërsa Giallorossët e shohim si zëvendësues të Mohamed Salahit.