Miliarderi vritet para hotelit me 5 yje

Miliarderi vritet para hotelit me 5 yje

Një vrasje armë ka tronditur dje Argjentinën.

Mediat e huaja raportojnë se një biznesmen britanik është qëlluar për vdekje nga disa persona të armatosur, ndërsa ka mbetur i plagosur djali i gruas së tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur para një hoteli me pesë yje në Argjentinë. Miliarderi Matthew Charles Gibbard 50 vjeç, u qëllua për vdekje nga disa grabitës me motoçikletë dje në Buenos Aires.

Ndërsa 28-vjeçar Stefan Joshua Zone, u qëllua në këmbë.

Sipas mediave britanike, ata kanë refuzuar t’u japin valixhet hajdutëve dhe më pas situata ka dalë jashtë kontrollit.