Milot Rashica vizitoi FFK-në 

Milot Rashica vizitoi FFK-në 

Presidenti i FFK-së Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, kanë pritur sot futbollistin e përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, i cili ndodhet për pushime në vendlindje., raporton Insajderi.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe ndihmës trajneri i përfaqësueses, Muharrem Sahiti dhe kryetari i Dardanëve, Lulzim Berisha. Me këtë rast drejtuesit e FFK-së e përgëzuan Milotin për paraqitjet e mira në Bundesligë në edicionin e sapo përfunduar, teksa uruan që ai të realizojë një transferim dhe kontratë sa më të mirë gjatë kësaj vere.

Në anën tjetër, Rashica u shpreh falënderues për pritjen dhe për kushtet fantastike që i ka krijuar presidenti Ademi dhe FFK për ekipin përfaqësues. Miloti tutje theksoi se rezultatet e ekipit janë të lidhura me organizimin dhe kushtet optimale që janë krijuar dhe shprehu shpresën se edhe në të ardhmen do të vazhdojnë së bashku në arritjen e sukseseve të reja./Insajderi.com