fbpx

Milot Rashica vjen me një premtim të madh

Milot Rashica vjen me një premtim të madh

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, ka folur për sezonin aktual me Werder Bremenin, por edhe për karrierën e tij, duke insistuar se ende nuk i ka arritur limitet e mundësive të tij.

Rashica e kaloi një sezon fantastik me Werder Bremenin, përkundër se skuadra e tij e mbylli sezonin në vendin e 8-të, duke mos arritur të kualifikohet për në garat evropiane.

Futbollisti kosovar ka shënuar 11 gola në pjesën e dytë të sezonit dhe një tjetër në atë të parë, për ta kompletuar një sezon të mrekullueshëm.

Lexoni më shumë