Ministrja Haradinaj-Stublla premton drejtësi për krimet e Serbisë, në vizitë tek varresat shqiptare në New York

Ministrja Haradinaj-Stublla premton drejtësi për krimet e Serbisë, në vizitë tek varresat shqiptare në New York

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka viziutar varresat e vëllezërve, Bytyçi si dhe varresat e Yonkers në New York.

Ajo ka premtuar se nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi për gjenocidin e Serbisë në Kosovë.

“Bashkëndjeva dhimbjen e nënës Bahrije dhe bashkëluftëtarëve të “Batalionit Atlantiku”, duke vazhduar premtimin se nuk do të ndalemi së kërkuari drejtësi për të gjitha krimet gjenocidale të Serbisë të kryera në Kosovë”, ka shkruar ndër tjerash ajo në Facebook.

Ministrja, Haradinaj-Stublla, po zhvillon një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Insajderi.com/

 

Bashkë me prindërit e heronjve të Kosovës, vëllezërve Yll, Agron e Mehmet Bytyqi, para varrit të tyre në varrezat e…

Gepostet von Meliza Haradinaj-Stublla am Sonntag, 16. August 2020