Modelja akuzon fotografin për ngacmim seksual – ai mohon akuzat

Modelja akuzon fotografin për ngacmim seksual – ai mohon akuzat

Supermodelja Emily Ratajkowski ka publikuar një ese të gjatë duke detajuar abuzimin e pretenduar që ajo përjetoi në një sesion fotografik, njofton Insajderi.

Emily Ratajkowski ka akuzuar fotografin Jonathan Leder për sulm seksual gjatë një xhirimi fotografik në shtëpinë e tij në New York në 2012 – pretendimet që ai i mohon fuqishëm.

Jonathan Leder (Photographer) Wiki, Age, Emily Ratajkowski, Jonathan Leder  Photography, Wife, Family, Net Worth, Instagram - Primal Information

Jonathan Ledger

Në një ese të gjatë për revistën New York, botuar sot, modelja dhe aktorja 29-vjeçare shkroi se ajo u sulmua nga fotografi gjatë një vizite në shtëpinë e Leder në shtetin e Catskills për një set fotografik të papaguar për një revistë të quajtur Darius, e cila kërkonte një qëndrim brenda natës.

Leder thotë se pretendimet janë të rreme dhe të sajuara nga modelja për qëllime publiciteti.

Pastaj një modele e panjohur 20-vjeçare, Ratajkowski pretendon se kur mbërriti në shtëpinë e Leder ajo u befasua kur zbuloi se do të modelonte të brendshme.

Në përpjekje për tu dukur e pjekur, ajo pranoi verën e kuqe që ai i ofroi gjatë gjithë mbrëmjes, raporton New York Post.

“Më kishin mësuar se ishte e rëndësishme të fitoja një reputacion se isha shumë punëtore dhe e shoqërueshme”, shkroi ajo.

Pasi u fotografua me të brendshme, Ratajkowski pretendon se Leder tha, “Le të provojmë lakuriq tani.”

Më vonë, kur grimerja e cila ishte e pranishme për xhirimin shkoi për të fjetur, Ratajkowski tha se ndihej shumë zgjuar, por “shumë, shumë e dehur”. Ajo shkruan se ajo dhe Leder ishin grumbulluar nën një batanije në divan kur ai filloi ta pyeste për të dashurit e saj dhe ai e shikonte teksa ajo fërkonte këmbët e saj për t’i ngrohur.

“Ai më tha se i pëlqente ajo gjëja me këmbë që po bëja dhe unë e mbaj mend këtë moment më qartë se çdo gjë tjetër, “shkroi ajo. “Unë e urrej që Jonathan komentoi diçka që kam bërë gjatë gjithë jetës sime për të ngushëlluar veten”.

“Shumica e asaj që erdhi më pas ishte një turbullirë përveç ndjenjës. Nuk mbaj mend të ishim puthur, por mbaj mend që gishtat e tij papritmas ishin brenda meje ”, pohon ajo. Ratajkowski pastaj shkon në detaje më grafike në lidhje me abuzimin e pretenduar dhe momentin kur ajo e bëri atë të ndalet. /Insajderi.com

Burimi: News.com.au