Modelja bën detoks nga rrjetet sociale: “Gjeta veten, forcën dhe dritën time”

Modelja bën detoks nga rrjetet sociale: “Gjeta veten, forcën dhe dritën time”
Burimi i fotografisë: SS: Bella Hadid/Instagram

Bella Hadid më në fund është rikthyer në Instagram pasi mori ca kohë pushim për t’u përqendruar në kujdesin për veten dhe shëndetin mendor, njofton Insajderi.

Super-modelja ndau një postim në Instagram, të parin që nga 5 janari, në të cilin shprehu ato që mësoi, fitoi dhe arriti gjatë kohës së saj të pushimit.

Në një pjesë të mbishkrimit të postimit, Hadid shprehu mirënjohje ndaj atyre që qëndruan pranë saj gjatë kohës që ishte larg saj

 “Gjeta veten, forcën dhe dritën time përsëri. Unë jam vetëm këtu për të qenë një instrument i paqes dhe dashurisë për të ndihmuar njerëzit që vuajnë dhe shpresojmë botën, me kohë… Faleminderit engjëjve të mi që më kanë mbështetur dhe kanë vazhduar të më duan, për atë që jam. Ju më shpëtove. Ndani kohë për shëndetin tuaj mendor. Ia vlen të arrish potencialin tënd të plotë”.

Shumë iu përgjigjën postimit të saj me fjalë inkurajimi dhe mbështetjeje, për modelen që për shumë gjatë ka folur hapur për shëndetin mendor dhe rëndësinë e kujdesit ndaj vetes. /Insajderi.com