Modelja muslimane thyen barrierat, pozon me burkë

Modelja muslimane thyen barrierat, pozon me burkë

21 vjeçarja është vajza e parë që ka thyer berrierat pasi qe ka pozuar me burkë në paraqitjen e saj në ‘Miss Minnesota’ të ShBA-së.

Në të njejtën kohë, Halima Aden është modelja e parë që është shfaqur me rroba banje në Sports Illustrated.

Nga kjo linjë e modës, të hënën është bërë e ditur se Aden është shfaqur me bikini në formë të burkas.

Modelja fotosesionin e ka realizuar me burkën e zezë nha No Ka’Oi dhe një stil shumë ngjyrësh Cynthia Rowley.