Modelja ruse humb jetën në një aksident të tmerrshëm gjatë një foto-sesioni

Modelja ruse humb jetën në një aksident të tmerrshëm gjatë një foto-sesioni

Një modele ruse thuhet se ka vdekur në një aksident të tmerrshëm gjatë fotosesionit në oqean, njofton Insajderi.

Është kuptuar kuptueshme që Galina Fedorova, një ish-modele e Playboy, ishte në një udhëtim me varkë për një detyrë kur ajo dhe fotografi ndaluan për të notuar në brigjet jug-lindje të Sardenjës.

Galina Fedorova drowned after her boat broke away from its anchor.

Anija e gomës më pas u ç’kap nga spiranca e saj dhe doli në breg, sipas The Sun.

Fotografi i Galinës Yev Taranovs tha se modelja 32-vjecare humbi nga sytë e tij përpara se të bërtiste me dëshpërim për ndihmë.

Ai u shpëtua por Gallina nuk u gjet askund, pretendon ai.

Një kërkim me helikopter përfundimisht zbuluan trupin e pajetë të Galinës në ujë.

“Rryma mori anijen drejt shkëmbinjve dhe ata u përpoqën të notonin drejt saj, por nuk ishin në gjendje ta arrinin atë,” u thanë autoritetet lokale gazetarëve. /Insajderi.com

Burimi: News.com.au