Modelja shqiptare, Arbnora Ademaj pjesë e serialit turk “Jeta e thyer”

Modelja shqiptare, Arbnora Ademaj pjesë e serialit turk “Jeta e thyer”

Modelja dhe aktorja e njohur Arbnora Ademaj do të jetë pjesë e serialit turk “Kirik Hayatlar” (Jeta e thyer).

Ajo ka kohë të gjatë që ka paralajmëruar së do të jetë pjesë e një seriali turk dhe do të vazhdojë karrierën atje.

Seriali do të fillojë transmetimin nga data 23 gusht, dhe do të shfaqet në kanalin e Turqisë “Kanal D” çdo të hënë nga ora 11.

 

 

Në një postim të ndarë muaj më parë në rrjete sociale, bukuroshja shqiptare tregonte se kanë nisur xhirimet e këtij seriali dhe se ka ndarë me ndjekësit disa prapaskena.

Në një moment, Ademaj është duartrokitur nga kolegët të cilët duket se e kanë pëlqyer punën e 32 vjeçares.

 

 

“Kırık Hayatlar” është një film dramë turk i vitit 1965, i drejtuar nga Halit Refiğ dhe luajnë aktorët e njohur Belgin Doruk, Cüneyt Arkın dhe Nebahat Çehre.

Në vazhdim presim të shohim për rolin dhe paraqitjen e ish-Miss Kosovës./SHQIP.com