Mohurinho e do Bale-n në Tottenham

Mohurinho e do Bale-n në Tottenham

Gareth Bale mund ta lë këtë verë Real Madrid-in dhe ti bashkohet Jose Mourinhos në Tottenham.

El Espanol shkruan se trajneri portugez është shumë i interesuar ta ketë në skuadër Bale-n, njofton Insajderi.

Mourinho e dëshironte uellsianin edhe sa ishte duke udhëhequr Manchester United,  por kalimi nga Real Madrid nuk u realizua atë botë.

Bale prej kohësh nuk po kalon momente të mira tek Mbretërit edhe pse nuk ka deklaruar se e do largimin nga kryeqyteti spanjoll./Insajderi.com