Molliqaj: Abdixhiku patericë e Albin Kurtit

Molliqaj: Abdixhiku patericë e Albin Kurtit

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, e ka quajtur liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës patericë të Albin Kurtit.

Këto komente Molliqaj i bëri pas deklarimit të sotëm të Abxhidikut për media pas takimit që e pati me kreun e LVV-së, Albin Kurti dhe me pretendenten për presidente të Kosovës, Vjosa Osmani, shkruan lajmi.net.

Pas takimit, Abdixhiku tha se ka përfunduar takimin me Kurtin dhe se me Osmanin do të takohet pasi të formohet Kuvendi e të zgjidhet kryeministri për të folur rreth çështjes së presidentit.

Molliqaj ka shkruar se Abdixhiku po mban qëndrim oportunist për të flirtuar me deputetët e Vjosa Osmanit me shpresë se ata mund t’i bashkohen LDK-së, e gjithashtu thotë se ideja se po i bën opozitë Kurtit dhe t’ia mundësosh zgjedhjen e presidentes është mashtrim, sepse Osmani është kandidate e Kurtit.

Sipas Molliqajt, Abdixhiku po e shtrembëron realitetin pasi qytetarët e Kosovës nuk është se nuk po duan zgjedhje, pasi rreth 50 për qind e tyre nuk i duan Kurtin e Osmanin në pushtet./Insajderi.com