Momenti kur era hedh në det veturën në Greqi, shpëton mrekullisht shoferja

Momenti kur era hedh në det veturën në Greqi, shpëton mrekullisht shoferja

Moti i ligë, reshjet e mëdha të shiut dhe erërat e forta që fryjnë në portin Kilini në Kefaolini të Greqisë, kanë bërë që një veturë që ishte në traget të rrokulliset dhe të përfundojë në det. E gruaja që ishte brenda veturës është shpëtuar në momentet e fundit.

Gjatë lundrimit të tragetit të mbushur me vetura nëpër Porosi në drejtim të portit Kilini, vetura përfundoi në ujë. E gruaja është nxjerr nga mjeti pak sekonda para se ta pësonte me jetë.

Personat që në ato momente ishin në traget kanë arritur në mënyrë të sigurtë të evakuohen, kështu që nuk raportohet për të lënduar.

Përveç Greqisë, moti i ligë ka kapluar edhe Kroacinë dhe Malin e Zi.

Εν μέσω ισχυρής καταιγίδας τώρα στο λιμάνι της Κυλλήμης αυτοκίνητο πέφτει στην Θάλασσα. Η γυναίκα η οποία επέβαινε στο αμάξι την έβγαλαν οι λιμενικοί από την Θάλασσα.Πηγή:inkefalonia

Gepostet von Forecast Weather Greece am Montag, 23. Dezember 2019