Momenti kur gorillat mundohen t’ju shmangen reshjeve të shiut (VIDEO)

Momenti kur gorillat mundohen t’ju shmangen reshjeve të shiut (VIDEO)

Askujt nuk i pëlqen të laget në shi, dhe e njëjta mund të thuhet për gorillat në një kopsht zoologjik në Karolinën Jugore.

Një video e publikuar në rrjetet sociale, tregon një familje të gorillave në kopsht, duke u përpjekur t’i shmangen reshjeve të shiut.

Në video, gorillat janë ulur në një vend të thatë për të qenë larg shiut.

Ndiqni pamjet më poshtë: