Mot me diell sot në Kosovë

Mot me diell sot në Kosovë

Mot me vranësira dhe me intervale të gjata me diell pritet të mbajë gjatë së mërkurës në Kosovë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Ndërsa, nga e enjtja priten reshje shiu e shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Insajderi.com