Mot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell

Mot me vranësira dhe intervale me diell pritet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se temperaturat gjatë dy ditëve të ardhshme do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Kjo dinamikë e motit do të ndikoj dukshëm në përmirësimin e cilësisë së ajrit.

Do to të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-6m/s. /Insajderi.com