Moti gjatë vikendit, i vranët dhe me intervale me diell

Moti gjatë vikendit, i vranët dhe me intervale me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës gjatë vikendit do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Vranësirat ditën e diel kanë mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga të dobëta dhe të izoluara shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.