Moti në Kosovë

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin.

Moti në Kosovë

Nesër pritet mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-9 m/s.