Moti për nesër

Moti për nesër

Moti për nesër do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht e qetë, sipas Institutit Hidrometerologjik.

Në vlerat e temperaturave minimale do të ketë rënie, derisa ato maksimalet do të shënojnë rritje.

Temperaturat minimale do të zbresin deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s. /Insajderi.com