Moti për sot

Moti për sot

Moti sot në Kosovë do të jetë i vranët e me intervale dieli, njofton Insajderi.

Ndërsa në vendet malore mund të ketë riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10 dhe 15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s. /Insajderi.com