Moti për sot

Moti për sot

Në Kosovë, sot do të ketë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjte parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-13 m/s. /Insajderi.com