Moti për sot

Moti për sot

Në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të enjten.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë natës dhe në orët e para të ditës së enjte, vende-vende do të shoqërohen me shi.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-5m/s’, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Insajderi.com