Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se të enjten do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s. /Insajderi.com