Moti për sot

Moti për sot

Molti gjatë së martës pritet të ketë kthjellime dhe intervale më të gjata me diell.

Pas një përmirësimi të cilësisë së ajrit nga dita e djeshme, moti stabil ditëve në vijim, gradualisht sjell përkeqësim të cilësisë së ajrit, pasi koncentrimi i ndotësve ajrore do të rritet e indeksi gradualisht gjatë ditës së nesërme do të kaloj në vlera të dobëta, e më vonë edhe në shumë të dobëta.

15.12.2020 – Paradite kryesisht me vranësira të ulëta.  Ditën priten kthjellime.  Në vise malore kryesisht me kthjellime.

Temperaturat në vise të ulëta -1C deri 8C, e në vise malore -4C deri 7C.  Era do të fryjë e lehtë kryesisht nga krahu jugore 1-3m/s.  Indeks UV 1. /Insajderi.com