Moti për sot

Moti për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, të mërkurën.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. /Insajderi.com