Moti për sot

Moti për sot

Të enjten në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 5 gradë Celsius.

Ndërsa, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

“Meteorologët parashohin se do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-11 m/s”, njofton IHMK-ja./Insajderi.com