Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Të premten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, njofton Insajderi.

Po ashtu, të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius,

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s. /Insajderi.com