Moti për të dielën

Moti për të dielën

Të dielën në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.;

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius.

Indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë, prandaj rekomandohet respektimi i këshillave të IKSHP-së.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes.

Kushtet agrometeorologjike do të jenë të mira për gjitha kulturat në veçanti për kulturën e grurit e cila është në fazën finale të korrje shirjes. /Insajderi.com